Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klíšťata (blechy)

Klíště Pozor!!! Od dubna do října musíte dávat velký pozor na klíšťata. Jak vy, tak i váš kocouř. Jenomže on o tom neví a i kdyby věděl, myslím, že by mu to bylo stejně jedno. Takže je to na vás, abyste ho před nebezpečným parazitem a vlastně i dalšími, jako jsou blechy, ochránili.

Jaké přípravky mohu použít
Nejlepší ochranou je samozřejmě prevence, ale i v případě napadení se lze parazita zbavit použitím prostředků k tomu určeným. Je jich spousta druhů, některé jsou jen ochranné, tzn. že parazity hubí, ale nejsou dostačující k dlouhodobé prevenci. Do nedávné doby byly na trhu pouze přípravky pro psy a kočky, které ale u koček nedosahovaly stejného účinku. Fungovaly preventivně jen několik dní, kdežto u psů až několik měsíců. Dnes je již situace jiná a výběr lepší.

Obojek je v případě, že se vaše kočka pohybuje venku celé léto bez omezení, asi nejvhodnější. Pro ty, kteří chodí ven jen občas, se nehodí, protože účinkuje pouze pokud je nošen stále. Jedině tak se může látka odpuzující parazity postupně uvolňovat. Trvá několik dní po nasazení než se látka rozšíří po celém těle.

FRONTLINE spray/ampule je asi nejlepší preventivní přípravek pro vaši kočku. Spray se prodává ve dvou baleních (100 ml 250 ml). Pro normální kočku (3 kg) i většího kocouře (5 kg) stačí menší balení. To velké je určeno pro velké psy a vy byste ho nevyužili i přesto, že vydrží na více sezón. I to malé vám vydrží minimálně na dvě sezóny. Cena se pohybuje kolem 260,- Kč.

Aplikace
Je to dost obtížná a náročná věc. Určitě se hodí jedny ruce navíc. Pochybuji, že se některý kocouř nechá jen tak nastříkat, většinou mu vadí zvuk, který sprej chrlí, když ho používáte. Ale nedá se nic dělat, leda...
Můžete použít ampuli, kterou koupíte u svého veterináře. Ta se aplikuje kocouřovi do jamky mezi rameny za krkem, odkud se pak šíří ochranná látka. Jedině tam si totiž kocouř nedosáhne a nemůže si látku slízat. Zase trvá několik dní než látka začne působit.

Aplikace může být prováděna až za dva dny, pokud jste kočku koupali. A pokud se ji koupat chystáte, můžete to učinit až za dva dny po aplikaci.
V každém případě si dostatečně prostudujte návod na přípravku.

Jak dlouho ochrana působí?
Obojek působí po celou sezónu. Frontline Spray působí až 4 týdny, stejně tak ampule. Pak se musí aplikovat znovu.

Je tato chemikálie nějak nebezpečná pro mě?
Není, pokud ji nevdechnete, což je vzhledem k velikosti kapek méně pravděpodobné. Není agresivní, nezpůsobuje podráždění ani alergii. Můžete tak i po aplikaci svého mazlíčka hladit tak jako jindy.

Další přípravky k hubení parazitů – blech a klíšťat:

Bolfo sprej nebo pudr, také obojky
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 break captchas of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(LatonyaTEn, 27. 3. 2018 4:01)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

jak se zbavit blech

(Filomena, 9. 5. 2007 21:12)

Mame na dvorku malou maštalku a v ni dve kozičky a oslika. Mame i dva pejsy.A naš dedeček, ktery se o ne stara donese domu každy den par blech. Bojujeme všichni už cely rok,ale ony jsou rychlejši. Nedaji se potvurky nachytat na nic. Sypali jsme prašky, strikali ale vše nadarmo, nemuže se vlastne presne najit lihen, takže už se z toho brzy všichni zblaznime a je nas doma hodne. P O M O C !!!!!!!!

Anežce !

(Majitelka těchto stránek, 20. 3. 2007 6:37)

To je mi líto, že ti ten kocourek zemřel...já mám jednoho skoro 2 roky ale pořád se rve a dnes půjde asi na kastraci....
Jestli chceš vědět něco víc o mě a o kočkách, které jsem chovala tak se koukni ,,Já a Kočičky ''

moje kočky vždycky měli klíšťata

(Anežka Černá, 19. 3. 2007 16:34)

aaaaachjo můj kocourek má vždy klíšťata ale utekl mi!!! to je hrůza utekl a utekli mi už 5 koček tak mám aspoň 2 kočky jmenůjí jse Ťapka a Zrzka jsou obě zrzaví a klíšťáka nebo blechy neměli!!!