Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voda

Je velmi důležité, aby váš kocouř měl dostatek vody po celý den. Takový dospělý kocouř potřebuje denně 60 – 80 ml vody na kilogram tělesné váhy. Část přijme ve vlhké stravě, ale zbytek musí doplnit. Dbejte na to, aby váš kocouř dostatečně pil.

Zajímavé je, že se kocouřové rozdělují podle toho, jak pijí, do několika skupin.

První skupinou jsou kocouřové, kteří pijí normálně z misky, kterou jim předložíte.

Do další skupiny patří ti, kteří vaši misku s vodou odmítají a láká je například kapající kohoutek. Je to dáno jejich přirozeným instinktem, který jim říká, že kapající a studená voda je čerstvější než voda odstátá.
Řešení? Buď budete kocouřovi vodu v misce často měnit, anebo necháte kapat kohoutek.

Další skupinou jsou ti, kteří misku s vodou také odmítají, ale pokud jim postavíte nějakou jinou např. na umyvadlo nebo na okraj vany, budou pít z ní. Je to opět dáno prainstinktem, kterým se kočka řídí i při pití. Taková šelma ve volné přírodě je zvyklá za vodou cestovat někdy i dlouhé vzdálenosti.

Pokud bude mít váš kocouř misku s vodou někde odděleně, určitě mu to prospěje a bude i víc pít.

Pokud vašemu kocouřovi voda nechutná vůbec, je možné, že mu vadí její složení, chlor apod. Pokud váš kohoutek neposkytuje zrovna vodu nejlepší kvality, doporučuji vodu filtrovat a nebo ji nechat odstát. Můžete také kupovat vodu balenou. Proč by měl váš kocouř pít něco, co ani vám nechutná.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vbdus

(11582, 23. 6. 2009 10:21)

hfududuugýfíráfýrýzfýzffzfruuýáruzfuzfzf
ifuufzfzfžfzág
jvhugfzfzfzzfzfzvuzvzfhzufufugc hxhdzdzz hzzszs gsgsthdzzd
shcch