Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tráva

Požírání trávy je pro kočku velmi důležité, protože vyvolává přirozené zvracení bezoárů (tuhých hrudek chlupů, požitých při čištění srsti). Měli byste tedy své kočce přístup k trávě umožnit, ať už venku nebo tím, že jí nějakou vypěstujete doma. Rozhodně se smiřte s tím, že jí bude doma lákat cokoliv zeleného, i kdyby to mělo být z plastiku.

Ale opět jsou tu výrobky, které nám to všechno ulehčují. Pokud patříte k těm, kteří se nechtějí patlat v hlíně, kupte si semena trávy či obilí v drti, speciálně vyrobené pro kočky. Potřebujete jen nádobu, ve které to vše necháte vyklíčit. Vzrostlá tráva vydrží svěží i přes zalévání jen několik týdnů, musíte tedy vypěstovat zase novou. No a tak je to pořád dokola.

Pokud chcete svoji kočičku zvracení bezoárů ušetřit, můžete jí koupit speciální pastu, která při denním podávání chloupky v žaludku rozloží a ty se tak dostávají spolu se stolicí ven.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pasta.....

(Petra, 9. 12. 2010 22:53)

Pasta na rozkládání chlupů v žaludku kočky je naprosto dokonalá věc.....ale i přesto naše číča vyhledává zeleň a čas od času si to bříško vyčístí