Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základy slušného chování
aneb jak udělat z kocouře gentlemana

Možná někdo namítne, že kočka se vychovat nedá, ale to asi nezná kočky a neví, kolik skrytých schopností v sobě třímají. Samozřejmě, že záleží na plemeni a jeho vlastnostech a schopnostech učit se, ale obecně, pokud na to máte dostatek trpělivosti, ze svého kocouře můžete vychovat gentlemana, který ví, co se sluší a patří.

Ringo je jedním z nich i přesto, že každé návštěvě dokazuje opak. Škrábe pohovku, producíruje se, kde nemá, a všem dává najevo, že tady bydlí on a jen on to tady má na povel. S tím ale nic nenaděláte, je to prostě ta ješitná povaha každé kočky, která je nutí tak trochu se předvádět.

Jak ho mám vlastně vychovat?
To, co váš kocouř smí a co nesmí, je čistě vaše záležitost. Nikde není psáno, že kocouř nesmí lézt na skříň nebo na stůl a každému také vadí něco jiného. Někdo snese svého kocouře všude – v kuchyni při vaření, na stole při jídle, na gauči v obýváku, dokonce i v posteli. Ale jsou lidé, kteří svým mazlíčkům určí vymezená místa, a to, že by se jejich „miláček“ rozvaloval na drahém gauči v obýváku nebo v ložnici v posteli, by prostě nesnesli.

My jsme s naším Ringem udělali kompromis. Smí všude, když se chová slušně, nic neškrábe, neshazuje a nepřivlastňuje si všechno jako svoji hračku. Smí na gauč do obýváku, na konferenční stolek, pokud tam není zrovna nějaké pití nebo jídlo. V takovém případě tam nesmí a moc dobře to ví. Smí dokonce i do postele v ložnici, ale jen výjimečně. Má svůj pelíšek a ví, že se spinká tam. Nesmí na sporák ani na kuchyňskou linku, i když to druhé už jsme vzdali, protože linka je pro něj až příliš lákavá. Stejně tam nikdy nic zajímavého nenajde, a tak se linka stala jenom jedním místem z mnoha, která na své denní obchůzce navštíví. Jediné, kam skutečně nesmí, je jídelní stůl. S Ringem jsme si vysvětlili, že on má papání v misce na prostírání na zemi a my na prostírání na stole. A protože ani my jemu nechodíme do jeho mističek na zemi, tak ani on nechodí do našich na stole. Ví také, že z našeho lidského jídla nemůže nic očekávat, protože ani my nepapáme z jeho. Jedinou výjimkou je ryba, z které vždy malý kousek dostane, ale jinak dostává jenom speciální kočičí dobroty. Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zvlaštní

(nbjcdggctfdyg, 11. 8. 2008 12:41)

zvláštní....v tomto článku Základy slušného chování
aneb jak udělat z kocouře gentlemana,není vubec napsano jak jste postupovali,jak dlouho to trvalo atd...neni to vubec podrobne jenom se tu pise co dela Vas kocour,co jste ho naucili ale nenapsali jste jak jste ho to naučili...