Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strava konzervovaná nebo suchá?

To je další otázka, kterou si asi spousta lidí klade. Co se týče zdraví vašeho kocouře, jasně vyhrává strava suchá, tedy granule. Neobsahují tolik vlhkosti jako strava konzervovaná a tím pomáhají udržet kocouří chrup bez zubního kamene.

Kocouří strava by však měla být rozmanitá, vždyť víte, jací jsou to mlsouni, a proto se většina majitelů rozhodne ráno podávat granule a večer stravu konzervovanou.

Ráno granule, večer konzerva
Rozhodli jsme se tak i my. Mysleli jsme si, že to tak pro Ringa bude pestřejší. Ale po nějaké době jsme zjistili, že Ringo konzervu skoro vůbec nejí a ráno se pak vrhne na granule jako kdyby týden nejedl. Vyzkoušeli jsme konzervy snad všeho druhu, ale bezúspěšně.

Pouze granule?
Napadlo nás, že mu koupíme nějaké lepší granule (Purina, Royal Canin) a zkusíme mu je dávat i večer. Když jsme balíčky otvírali, linula se z nich tak nádherná vůně, kterou když Ringo ucítil, už nic jiného nechtěl. Nyní jí jeden druh dobrých granulí ráno a večer zas jiný, to pro pestrost, vás by taky nebavilo jíst pořád to samé. A konzervy? Po těch se mu vůbec nestýská. A my jsme rádi, bude mít zdravější zoubky.

Granule nižších cenových kategorií se s těmito lepšími vůbec nemohou srovnávat.

A co je na lepších granulích tak jiné?
Nemají tvary ani rybiček ani malých stehýnek a nehýří barvami, ale jsou prostě jen hnědé a kvalitní. Výrobce to asi taky sám dobře ví a proto se barvami a různými tvary moc nezaobírá. Ví, že kocouřovi je jedno, jestli to má tvar ryby nebo žáby, ale hlavně to musí být dobré. A ono je a jak! Věřte Ringovi, to je gurmán. A pokud máte podobný problém, zkuste tohle, finančně se to i přes cenu výrobku na vaší kapse vlastně vůbec neprojeví (asi 10,-Kč na den).
Nic není tak horké jak se peče.

Ať tak či tak, nechejte kocouřovi granule v misce s dostatkem vody po celý den. Nikdy nesnědí jídlo najednou, ale rádi si občas jen tak zobnou. Stejně tak to mohou dělat i s večerním jídlem. Tak je to pro ně nejpřirozenější. Stejně tak jako v přírodě, kde si šelma uloví sousto, když má hlad.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your kocourci.estranky.cz

(LatonyaTEn, 27. 3. 2018 18:45)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.