Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocouří dovolená
aneb kam s kocourem

Balení na dovolenou - máme všechno? :-) Zajištění vašeho kocouře, pokud odjíždíte na dovolenou, nemusí být lehká záležitost. Předkládáme zde několik možností, jak tuto situaci vyřešit. Každý ať zvolí dle svého uvážení a možností.

Hotel pro kočky
Je to místo, kde mají pro kočičky kotce vybavené záchůdkem, pelíškem, miskami, někdy i něčím na hraní. Kočky na sebe vzájemně nevidí, aby nebyly zbytečně stresovány. Je pro ně zajištěna i strava, ale můžete jim dovézt jejich vlastní (cena za noc se pak snižuje). Můžete jim samozřejmě vzít i vlastní pelíšek a hračky, aby se cítily dobře. Někdo doporučuje zkusit je tam dát na jeden den na zkoušku, aby měli zkušenost a věděli, že se pro ně po dovolené vrátíte. Ceny na noc se liší, ale přibližně se jedná o 100 – 200,- Kč na noc.

Ne každý hotel je však hotel!
Předtím, než objednáte termín pro vašeho miláčka, doporučujeme si daný objekt nejprve prohlédnout, abyste věděli, kam svého šmudlíka dáváte. Vyhnete se tak nemilým překvapením. Některé hotely jsou spíš jakási skladiště – špína, zápach, malé klece... dál snad ani nebudu zacházet. Je smutné, že se někteří lidé snaží vydělat na něčem, na čem jim vůbec nezáleží.

Kocour na hlídání
Další variantou je ubytovat vašeho kocoura u nějakých přátel, kteří mají kočky rádi a také se o ně rádi postarají. Pro vašeho kocouře je samozřejmě lepší, když ty lidi zná, protože změna prostředí je pro kočku vždy nepříjemná. A vy si musíte být stoprocentně jisti, že vaši přátelé se o vašeho kocouře postarají za jakýchkoliv okolností a nebudou vás z dovolené volat zpět. Musíte je dobře instruovat a důvěřovat jim.

Paní na hlídání
To je asi nejlepší možnost, vzhledem k tomu, že kočky špatně snášejí změny a jsou spíše fixovány na místo než na lidi. Pokud k vám bude někdo docházet, alespoň jednou nebo dvakrát denně čistit záchůdek, dávat čerstvou vodu a nové papání, váš kocouř to snese lépe než kdybyste ho dali do cizího prostředí. A pokud si s ním paní na hlídání občas popovídá, pohladí ho, učeše ho nebo si s ním chvilku pohraje, nebude se alespoň cítit tak sám. To víte, že se mu po vás bude stýskat, ale bude vědět, že je doma a že vy se vrátíte.

Kocour jede s námi
To je poslední varianta, která taky funguje. Záleží však na tom, kam jedete, čím cestujete, kde budete ubytováni a zda ho na tom místě vůbec můžete mít. Pokud je tohle všechno v pořádku, záleží už jen na vás, zda chcete dovolenou sdílet s vaším miláčkem. Musíte však počítat se zavazadly navíc, váš kocouř si taky musí vzít svou prázdninovou výbavičku – záchůdek, pelíšek, jídlo...

My tuto zkušenost máme z návštěvy našich příbuzných v zahraničí. Cestovali jsme autem, Ringo byl vzorný spolujezdec. Nebydleli jsme v hotelu a tak kocouř nebyl problém. Každopádně změna prostředí i dlouhá jízda autem byly pro něj vyčerpávající, obzvlášť když bylo horko, proto jsme často stavěli, aby se Ringo mohl na vodítku proběhnout.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vzkazík

(petra, 21. 12. 2007 19:34)

Super bomba úžasný. Já se nechci vytahovat, ale o psech a o kočkách vím také hodně.Mám totiž 2psi
a 2kočky.